pondělí 9. ledna 2017

Test jako první krok řešení problému


Mám problém. To bude problém... Denně skloňované slovo. Přestože u většiny lidí vyvolává negativní emoce, je používáno více než často. Pro mnoho z nás je problém problémem.

V životě každého z nás se objevují životní křižovatky, na kterých se rozhodujeme, kudy máme jít, jaký je náš cíl a také jak dlouhá bude cesta právě tímto směrem, než dojdeme k další křižovatce. Tyto pomyslné křižovatky většinou představují životní problémy, se kterými se setkáváme a které musíme nějak řešit. A není to vždy jednoduché. Něco zvládneme vyřešit sami, někdy potřebujeme poradit. To, jestli vyhledáme pomoc odborníka nebo si o tom popovídáme s kamarády, záleží už na nás. Psychologický test může být příjemným kompromisem mezi odbornou pomocí a tím, že se s problémem zvládneme poprat sami. 


testy testy


Co vám testy přinesou:

  • Pojmenování problému. Spousta z nás se necítí dobře a uvědomuje si, že někde něco drhne. Ale často nedokážeme určit, kde přesně problém máme - ať se jedná o vztah nebo naši osobnost. Nedokážeme ho pojmenovat. 
  • Určení priorit. Už samotné vyplňování testu a přemýšlení nad otázkami vám pomůže ujasnit si, kdo jste, kam směřujete a co od života, vztahu nebo kariéry vlastně očekáváte. 
  • Poznáte sami sebe. Podíváte se na svou osobnost s nadhledem. Zjistíte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky.
  • Nalezení talentu. Díky testům můžete objevit své skryté vlohy. Od malička vám říkali, že na to či ono nemáte talent, a tak jste tomu dlouhá léta věřili. V testu se ale může ukázat, že ačkoliv jste nevynikali v matematice, máte vysokou jazykovou či vizuální inteligenci, kterou můžete využít v mnoha oblastech. 
  • Naprostou diskrétnost a intimitu. Někdy člověk zkrátka nemá chuť nikam jít a někomu se zpovídat. I takové chvíle jsou. A tak se nám hodí zůstat doma s hrnkem kávy a něco se o sobě dozvědět.
  • Změnu směru. Kariérní testy vám mnohdy dají odvahu začít nový pracovní život.
  • První krok. Cítíte, že máte problém, ale chybí vám odvaha ho i nějak řešit. Součástí testů jsou přímo kontakty a doporučení na odborníky, kteří vám dovedou poradit s konkrétním problémem. Po vyplnění testu už budete mít za sebou první krok, v bezpečném prostředí a s nasměrováním k odborníkům už budete vědět jak dál.
  • Rady a tipy. Žádný kvalitní test neskončí pouze s konstatováním vašich silných a slabších stránek. Součástí vyhodnocení jsou praktické rady, jak se dále rozvíjet a co je potřeba vylepšit. V testech zaměřených na sebepoznání a seberozvoj získáte i praktická cvičení.

Test nenahradí osobní psychologickou pomoc, ale může vám ukázat prvotní směr, otevřít oči a následně doporučit odborníka přímo pro vás. V současné době jsou psychologické testy dostupné i na internetu. Jejich velkou výhodou je, že nemusíte vyjít ze své komfortní zóny a z pohodlí domova si test udělat ve chvíli, kdy máte tu správnou náladu a dostatek času. A výsledek se dozvědět během několika vteřin většinou i s radami, jak pokračovat v řešení problému. Vyberte si VÁŠ TEST.


Průvodci Životem

Žádné komentáře:

Okomentovat